Spotkanie z poezją Krystiana Jankiewicza

Na zdjęciu dyrektor biblioteki powiatowej w Kępnie Wiesław Wala, Angelika Felsztyńska oraz pan Krystian Jankiewicz siedzą na kanapie na sali biblioteki. Za nimi stoi baner biblioteki, dalej regały z książkami.

W niedzielę, 5 września 2021 roku, w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się spotkanie z poezją Krystiana Jankiewicza. Poeta promował swój najnowszy tomik wierzy „Kwiat poezji – król tulipan. Tom II”. Wcześniej autor wierszy gościł w Domu Pomocy Społecznej w Rzetni, gdzie w ogrodzie, wśród pięknych okoliczności przyrody, razem z panią Angeliką Felsztyńską prezentował swoją twórczość podopiecznym tej instytucji. Został tam bardzo ciepło przyjęty, a jego poezja i dyskusja o niej bardzo zainteresowały mieszkańców Domu Pomocy. W spotkaniu poetyckim wziął udział także dyrektor DPS w Rzetni Zbigniew Tomczyk.

Na popołudniowym spotkaniu w bibliotece powiatowej Krystian Jankiewicz zaprezentował swoje wiersze i przemyślenia o poezji oraz cytaty, które go inspirują. Podziękował także dyrektorowi Wiesławowi Walasowi za pomoc w zorganizowaniu obu spotkań. Po spotkaniu wśród zebranych gości wywiązała się rozmowa, która była okazją do wymiany wrażeń oraz przemyśleń na temat poezji.

W trakcie promocji  tomiku była także okazja do wsparcia podopiecznych Fundacji Centaurus, której poeta jest ambasadorem.

Na zdjęciu dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Rzetni Zbigniew Tomczyk, autor tomiku wierszy pan Krystian Jankiewicz oraz pani Angelika Felsztyńska stoją w ogrodzie Domu Pomocy Społecznej w Rzetni. Przed nimi siedza podopieczni DPS-u.