Nagroda dla biblioteki od Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

Na scenie w jednym rzędzie stoi 10 osób. Niektórzy trzymają dyplomy i czeki. Za nimi duży ekran z prezentacją.

8 listopada br. w Poznaniu odbyła się Gala XXIII edycji Konkursu „Działania proekologiczne i prokulturowe w ramach strategii rozwoju województwa wielkopolskiego”. Podczas uroczystości dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie Wiesław Walas oraz starszy bibliotekarz Agnieszka Udała, odebrali z rąk Jacka Bogusławskiego – Członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego nagrodę w kategorii działania proekologiczne w wysokości 5 000,00 zł za realizację projektu: „System – przyroda i my”.
W ramach realizacji zadania, biblioteka zorganizowała kilka spotkań, akcji oraz wydarzeń z zakresu edukacji ekologicznej propagujących ekologiczny styl życia oraz ochronę środowiska. Działania te miały za zadanie upowszechnianie wiedzy o przyrodzie, podnoszenie poziomu świadomości ekologicznej, zwłaszcza wśród najmłodszego pokolenia, rozwijanie wrażliwości wobec otaczającego nas świata przyrody oraz propagowanie konkretnych zachowań, przyczyniających się do ochrony naszej planety.

Na tle niebieskiej ścianki z napisami Wielkopolska stoją dwie osoby. Po lewej dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie Wiesław Walas, po prawej starszy bibliotekarz Agnieszka Udała. Dyrektor trzyma w dłoniach duży oprawiony w ramkę dyplom, a bibliotekarz trzyma czek na pięć tysięcy złotych. Po bokach ścianki stoją kwiaty w białych, wysokich doniczkach.