ROK 2017

30.04.2017 Rajd Rowerowy Wieruszów-Chruścin

Do Wieruszowa wyjechałem o 10.45. Rajd zaczynał się pod budynkiem Urzędu Miasta w Wieruszowie. Imprezę organizował Gminny Ośrodek Sportu i Turystyki w Wieruszowie. Trasa liczyła około 40 km. Razem ze mną jechali moi koledzy: Krzysztof z Siemianic i grupa z Namysłowa oraz koleżanki z Kępna: Majka i Iwona. Rajd przebiegał w miłej atmosferze i zakończony był poczęstunkiem w gospodarstwie agroturystycznym w Chruścinie, gdzie każdy otrzymał ciepły posiłek. Ogółem w rajdzie wzięło udział 60 osób.

01.04.2017 XIII Rowerowa Droga Krzyżowa - Ostrzeszów

Skompletowałem 12-osobowa grupę, która składała się z uczestników pochodzących z Klin, Siemianic, Lasek. Wyjazd nastąpił spod marketu Biedronka o 7.30. Każdy uczestnik miał założoną kamizelkę odblaskową. Start w Ostrzeszowie spod Kościoła Chrystusa Króla. Rajd organizowało Stowarzyszenie Katolicko-Sportowe Szczęście na czele z prezesem Włodzimierzem Juszczakiem, które zadbało o bezpieczną trasę i smaczny poczęstunek. Trasa liczyła około 30 km. W tym roku aura dopisała i było bardzo ciepło. Droga Krzyżowa zakończyła się w Niedźwiedziu modlitwą i poczęstunkiem.

25.03.2017 Marzanna w Przygodzicach

Z domu wyjechałem 25 marca o 7.30 z kolegą Jankiem. Po drodze zatrzymaliśmy się w Antoninie, gdzie uzyskałem wpis do podróżnego notesu. Na metę dojechaliśmy o godz. 11.00 i udaliśmy się po pakiety uczestnika rajdu. Po posiłku poszliśmy oglądać Marzanny zrobione przez uczniów. Był to konkurs na najładniejszą Marzannę. Następnie zwiedziliśmy gminne muzeum. Potem w Gminnym Ośrodku Kultury odbywały się różne konkursy i zabawy. Przywitano nas tam bardzo mile. W międzyczasie wymieniliśmy się folderami z dyrektorem KOK w Przygodzicach Robertem Kaczmarkiem. Porozmawialiśmy również o turystyce rowerowej w gminie Przygodzice. Trasa liczyła 90 km.

08.01.2017 Sanatorium Cieplice

Od 8 stycznia przebywałem w sanatorium, gdzie wypożyczyłem rower i aktywnie spędzałem czas. 18 stycznia udałem się do Jeleniej Góry spotkać się z prezydentem miasta. Pogoda tego dnia nie była przyjemna. Było zimno, ślisko i wiał mocny wiatr. Zabrałem ze sobą kępińskie i baranowskie foldery na wymianę. Miałem problemy z moim podróżnym notesem, który tego dnia gdzieś się zagubił. Prezydent Marcin Zawiła przyjął mnie bardzo mile, porozmawialiśmy na temat ścieżek rowerowych i turystyki rowerowej w miastach. Wymieniliśmy się folderami i zrobiliśmy wspólne zdjęcie przy herbie miasta. Wpisu dokonał na kartce papieru, która została wklejona później do notesu.