Spotkanie członków UTW z Bronisławem Hynowskim

Starsi ludzie siedzą przy podłużnym stole. U szczytu stoi pan Bronisław. Obok niego siedzi dyrektor biblioteki, który trzyma rękę na położonych na stole książkach. Za nim stoi rollup biblioteki i pianino. Na ścianie wiszą zdjęcia jeży oprawione w aluramy.

W minioną sobotę, 28 maja br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie, członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Kępińskiego mieli okazję spotkać się z Bronisławem Hynowskim – autorem licznych publikacji książkowych i artykułów naukowych, prezesem Towarzystwa Kultury i Historii Techniki. Pan Bronisław przyjechał do Kępna na obchody 100-lecia Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Kępnie, którego jest absolwentem. Ukończył także Technikum Elektrycznego we Wrocławiu oraz Wydział Cybernetyki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie. W 2010 roku zapoczątkował serię książek pt. „Dzieje BGK” – dotyczących Banku Gospodarstwa Krajowego, utworzonego w 1924 r. Do tej pory ukazało się pięć książek z tej serii.
Podczas spotkania w bibliotece, zaproszony gość pokazał kilka swoich książek oraz opowiedział o ich powstawaniu. Słuchacze z wielkim zainteresowaniem słuchali opowieści pana Bronisława o jego pracy, o historii Banku Gospodarstwa Krajowego, o ciekawostkach związanych z przedwojenną siedzibą banku w Warszawie, a także o licznych podróżach gościa. Na zakończenie swojej wizyty, pan Bronisław podarował bibliotece cenne dzieła: ostatnie, niedokończone dzieło ilustratora książek – Marka Soroki, autora Polskich okrętów wojennych 1945-1980, medale pamiątkowe Banku Gospodarstwa Krajowego oraz książki, w tym Dziedzictwo archiwalne we współpracy Polski i Ukrainy, Śladami słów skrzydlatych… Pomniki pisarzy i poetów polskich na Kresach Południowych dawnej Rzeczypospolitej, czy zeszyty Wspomnień z Kijowa, które są wydawane przez Sekcję Wychowanków Politechniki Kijowskiej, której opiekunem jest pan Bronisław.
Uczestnicy spotkania byli pod dużym wrażeniem i wyrazili chęć kolejnych spotkań z panem Bronisławem.