Przekazanie nowego rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej

Zdjęcie przedstawia trzy osoby na tle regałów z książkami. Po prawej dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie, Wiesław Walas, na środku zastępca Muzeum Ziemi Kępińskiej, Martyna Wycisk, a po lewej bibliotekarz Powiatowej biblioteki Publicznej w Kępnie, Agnieszka Kałka. Wszystkie osoby trzymają w rękach książki: "5 Rocznik Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego".

7 listopada br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie nastąpiło przekazanie nowego “Rocznika Muzeum Ziemi Kępińskiej im. T. P. Potworowskiego”. Zastępca dyrektora muzeum, Martyna Wycisk, przekazała na ręce dyrektora biblioteki, Wiesława Walasa, kilkanaście egzemplarzy piątego już tomiku rocznika, wydawanego corocznie od 2015 r. Publikacja zawiera siedem niezwykle ciekawych, zwłaszcza dla pasjonatów lokalnej historii, artykułów o historii dawnej i tej bardziej współczesnej Kępna i okolic. Rocznik zawiera także sprawozdanie z działalności muzeum za rok 2018.

Przekazane egzemplarze zasilą zbiory regionalne biblioteki. Część z nich trafi do bibliotek publicznych z terenu powiatu, tak by publikacje były łatwo dostępne dla wszystkich zainteresowanych.