„Podróże z poezją” Krystiana Jankiewicza

14 czerwca 2019 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się spotkanie z poezją Krystiana Jankiewicza. Wcześniej poeta gościł w Domu Pomocy Społecznej w Rzetni, gdzie prezentował swoją twórczość podopiecznym tej instytucji. Został tam przyjęty bardzo ciepło a jego poezja i dyskusja o niej bardzo zainteresowały mieszkańców Domu Pomocy. W spotkaniu poetyckim wzięli udział także dyrektor DPS w Rzetni Zbigniew Tomczyk oraz kierowniczka Monika Panek. Poeta obiecał zawitać do Rzetni ponownie, jeśli czas przyszły okaże się dla niego czasem twórczym.

Na wieczornym spotkaniu w bibliotece powiatowej Krystian Jankiewicz zaprezentował swoje wiersze i przemyślenia o poezji oraz cytaty, które go inspirują. Podziękował także dyrektorowi Wiesławowi Walasowi za pomoc w zorganizowaniu obu spotkań. Dyskusja, która się wywiązała wśród przybyłych na spotkanie z poezją była bardzo merytoryczna i budująca dla gościa. Podróż z poezją była więc bardzo udana.