Otwarcie wystawy filatelistycznej o kobietach

Przy długim stole siedzą ludzie. U szczytu stoi po lewej dyrektor biblioteki Wiesław Walas, po prawej pan Edward Stankowiak. Na stole zastawa kawowa i ciastka. W tle biały ekran. Po lewej stronie za siedzącymi są regały z książkami.

28 października br. w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się otwarcie wystawy filatelistycznej pn. „Znaczkowa opowieść o kobietach”.

Zgromadzonych gości powitał dyrektor biblioteki, Wiesław Walas, który następnie oddał głos autorowi wystawy, panu Edwardowi Stankowiakowi, prezesowi Koła Polskiego Związku Filatelistów w Kępnie, który opowiedział zebranym o wystawie. W trzynastu fotoramach zaprezentowano zarówno znaczki, jak i koperty przedstawiające kobiety w różnych aspektach życia – w malarstwie, sporcie, w życiu codziennym, a także członkinie rodzin królewskich, znane aktorki, modelki, pionierki różnych dziedzin. Wszystkie te zbiory pochodzą z prywatnej kolekcji pana Edwarda.
Wystawa ta jest częścią realizowanego przez bibliotekę projektu „Odkryj swoje wewnętrzne piękno, skierowanego do kobiet – seniorek. Było to już ostatnie, wieńczące cały projekt wydarzenie. Wystawę można obejrzeć w budynku Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie.
Wydarzenie zostało zrealizowane z programu Partnerstwo dla książki. Zadanie jest dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.