„Nie-Myśl!” – spotkanie z poezją Piotra Wieczorka w bibliotece powiatowej

17 maja 2019 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się spotkanie poetyckie, na którym wiersze ze swojego debiutanckiego tomiku zaprezentował Piotr Wieczorek. Gości i bohatera spotkania w murach biblioteki powitał dyrektor Wiesław Walas. Program imprezy uświetnił zespół „Sobie Przeznaczeni” czyli Alina i Krzysztof Galasowie z Poznania, którzy wykonali dla zebranej publiczności kilka piosenek, również własnego autorstwa.

Tomik poezji pt.: „Nie-Myśl” jest tomikiem debiutanckim ale jego autor swoje wiersze na łamach prasy publikował już w 1996 roku w „Głosie Kępna”, był również redaktorem tej gazety lokalnej. Poeta jest obecnie przewodniczącym Kępińskiego Koła Literatów, które działa w Kępnie od 2016 roku. Udziela się jako autor tekstów i fotografii na kilku grupach poetyckich. Jako autor i współautor literatury fachowej dotyczącej gospodarki finansowej jednostek sektora publicznego i rachunkowości budżetowej współpracuje z Wydawnictwem Beck i grupą INFOR. Bywa też jurorem w regionalnych konkursach literackich i recytatorskich.

Na spotkaniu w bibliotece swoją obecnością wsparli poetę członkowie Kępińskiego Koła Literatów a gościem honorowym był Kazimierz Burnat - Prezes Dolnośląskiego Oddziału Związku Literatów Polskich we Wrocławiu. Spotkanie zakończyło się występem młodzieży działającej w bibliotecznym projekcie z Programu „Równać Szanse”, która zaprezentowała krótki pokaz tańca z ogniem.