Czytanie z jeżami w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie

e siedzącego jeża. Wokół jeża dużo żółtych liści.

10 listopada 2021 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się głośne czytanie dla dzieci z serii spotkań pod hasłem „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Tym razem bohaterami czytanych utworów były jeże, ponieważ właśnie 10 listopada obchodzimy „Międzynarodowy Dzień Jeża”. Z wizytą do biblioteki przybyły dzieci z Przedszkola Sióstr Boromeuszek w Kępnie. Wiersze i zagadki o jeżach czytali: pani Ewelina Witek z Przedszkola Sióstr Boromeuszek w Kępnie, kapitan Maciej Grad z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie oraz dyrektor biblioteki Wiesław Walas.
Dzieci miały także okazję obejrzeć wystawę zdjęć przedstawiających jeże pt. „Miejski ogród przyjazny jeżom”, prezentowaną w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie. Przedszkolaki poznały osobiście autora zdjęć, pana Pawła Pawlaka, który opowiedział im o trudnej i wymagającej pracy związanej z fotografowaniem zwierząt.
Niewątpliwą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska całorocznego domku dla jeża. Drewniany domek jest jednym z osiemnastu ufundowanych i wykonanych przez Fabrykę Mebli WERSAL dla znajdującego się w Kępnie Ogrodu Przyjaznego Jeżom.
Na dzieci czekały także niespodzianki: kolorowanki z jeżami, słodki poczęstunek oraz wizyta jeża-przebierańca, który pozwolił dzieciom dotknąć swoich pluszowych kolców. W trosce o rozwój czytelnictwa wśród dzieci, dyrektor biblioteki Wiesław Walas, przekazał do biblioteczki przedszkolnej dwie książeczki o jeżach, które umilą dzieciom niejedno popołudnie.