Biblioteka będzie wypożyczać urządzenie Czytak 4

Niebieskie urzadzenie z przyciskami.

Miło jest nam poinformować, iż nasza biblioteka odnowiła współpracę ze Stowarzyszeniem Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix” im. Henryka Ruszczyca. W ramach współpracy biblioteka ponownie otrzymała dostęp do katalogu książek mówionych, który liczy już 2990 książek, a także użyczyła nieodpłatnie do dnia 31.12.2025 roku, odtwarzacz książek mówionych Czytaka 4, który został zakupiony przez Stowarzyszenie „Larix” ze środków Ministerstwa Kultury. Urządzenie jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabowidzące, jest także przyjazne dla seniorów. Charakteryzuje się bardzo prostą obsługą oraz dobrą jakością i głośnością dźwięku. W łatwy sposób pozwoli czytelnikom skorzystać z dobrodziejstw książki mówionej.

Nasza placówka wypożycza urządzenia osobom z dysfunkcją wzroku oraz osobom niepełnosprawnym, które ze względu na swoją niepełnosprawność nie mogą czytać normalnego druku.

Stowarzyszenie „Larix” od 2007 r. zajmuje się nagrywaniem i udostępnianiem bibliotekom cyfrowych książek mówionych przeznaczonych dla osób niewidomych i słabowidzących. Udostępniony nam przez Stowarzyszenie „Larix” księgozbiór, będzie wciąż powiększany o nowe ciekawe pozycje książkowe.

Po szczegóły zapraszamy tu