powót


2016
Kępno - „Laboratorium działań w przestrzeni”.
Bezpłatne szkolenie dla organizacji i instytucji pracujących z młodzieżą.

Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART w Kępnie zaprasza na szkolenie, które będzie zawierało podstawy do zrealizowania działań teatralnych w swojej miejscowosci. Szkolenie jest adresowane do pasjonatów, organizacji i instytucji z miejscowości do 20 tys. mieszkańców kierujących swoje działania do młodzieży.

Uczestnicy będą mogli ubiegać się o granty w wysokości 2.000 zł oraz wsparcie merytoryczne realizowanych przez siebie projektów.

U W A G A !!!
Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy stowarzyszenieeuroart@gmail.com wypełniając krótki formularz.
Szczegółowych informacji o projekcie udzielamy:

  • telefonicznie pod numerami kom. 693 464 721 lub 505 604 017

  • lub mailowo stowarzyszenieeuroart@gmail.com

Projekt finansowany jest ze środków Polsko Amerykanskiej Fundacji Wolności w ramach programu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodziezy „Równać Szanse”

Pobierz formularz zgłoszeniowy >>>

PROGRAM WARSZTATÓW - Kępno
1 dzień


9:00 - 9:30 - część wprowadzająca
9:30 - 11:00 - przestrzeń dla mlodzieży - kogo zaprosić do działania, jak budować grupe i co zyskają mlodzi
11:00 - 11:30 - przerwa kawowa
11:30 - 14:30 - warsztaty teatralne - „Gram. Gram ciałem. Gram glosem” - dr Marek Chojnacki i Jan Chojnacki
14:30 - 16:00 - przerwa obiadowa
16:00 - 17:00 - flash mob, happening, gry teatralne w przestrzeni - jakie działania artystyczne wykorzystać? Czego potrzeba by je zrealizować? Jakie warsztaty zaproponować?

2 dzień


9:00 - 10:00 - zagrożenia projektu, narzędzia ewaluacji i metody promocji
10:00 - 11:00 - inspiracje do dzialań - prezentacja najciekawszych współczesnych realizacji dzialał artystycznych
11:00 - 11:30 - przerwa kawowa
11:30 - 13:00 - „Odpowiedz na haslo” - warsztaty przygotowujące do wydarzenia w przestrzeni
13:00 - 15:00 - promocja działań, wspólny piknik i podsumowanie warsztatu
15:00 - 16:00 - indywidualne konsultacje z uczestnikami

Pobierz program warsztatów >>>


2015

2014
Z inicjatywą w przestrzeń - Bezpłatne szkolenie dla organizacji i instytucji pracujących z młodzieżą

5-6 lipca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w ramach projektu „Z inicjatywą w przestrzeń” już po raz drugi odbyło się bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji kulturalnych pracujących z młodzieżą (stowarzyszenia, szkoły, biblioteki, ośrodki kultury). Uczestnicy dowiedzieli się jak zorganizować i promować swoje działania, jak zaplanować imprezę, żeby uniknać niepowodzeń, zostały również zaprezentowane narzędzia ewaluacji działań. Prowadzące Agata Józefowicz i Joanna Walas ze Stowarzyszenia Kulturalnego Euro-Art zadbały o dostarczenie przybyłym wielu inspirujących pomysłów i przykładów, które mogą wzbogacić projekty uczestników.
>>>>>>
21-22 czerwca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kepnie w ramach projektu „Z inicjatywą w przestrzeń” odbyło się bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji kulturalnych pracujących z młodzieżą (szkoły, biblioteki, ośrodki kultury). Uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak zrealizować w swojej miejscowości działania według metody Projektu Modelowego „Teatr w przestrzeni”. Pracując metodą warsztatową beneficjenci dowiedzieli się kogo zaprosić do działania i jak budować grupę, jakie działania artystyczne mogą wykorzystać, czego potrzebują by je zrealizować, jakie warsztaty mogą wykorzystać przygotowując się do wydarzenia, co zyskają młodzi. Na szkoleniu zostały przedyskutowane podczas pracy w grupach zagrożenia, które mogą osłabić projekt i inspiracje, które mogą go wzbogacić. Uczestnicy dowiedzieli się jak promować swoje działania, zostały również zaprezentowane narzędzia ewaluacji działań
 
>>>>>>


  Projekt - Kępińskie Detale

23 czerwca - spotkanie z Iwo Gałeckim >>>
24 czerwca - spotkanie z Sylwią Kucharską >>>
25 czerwca - spotkanie z Henrykiem Bajorem cz. 1 >>>
26 czerwca - spotkanie z Henrykiem Bajorem cz. 2 >>>

Aktualności

Nasze Stowarzyszenie jest na Facebooku - polubcie nasz profil :)

https://www.facebook.com/pages/Stowarzyszenie-Kulturalne-Euro-Art/1451983598373918?ref=hl
NOWE PROJEKTY 2014

PROJEKT KĘPIŃSKIE DETALE

Kępińskie detale - projekt realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART w ramach specjalnego programu „Równać Szanse” Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Partnerem merytorycznym projektu jest Muzeum Ziemi Kępińskiej.

Zaplanowane działania są częścią ogólnopolskiego projektu „25 lat - razem 89” upamiętniającego 25-lecie przemian ustrojowych w Polsce i dotyczą zmian lokalnej architektury, planowania przestrzennego oraz funkcjonowania miejsc zrewitalizowanych po 1989 roku..

Projekt jest adresowany do 15-osobowej grupy uczestników w wieku 13-19 lat zainteresowanych sztuką, historią, historią sztuki, architekturą i fotografią.

  • 20 maja 2014 w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyło się spotkanie młodzieży biorącej udział w projekcie - Kępińskie Detale.


........................................................................................................................................................................................................
UWAGA!!! NOWY PROJEKT - Z INICJATYWĄ W PRZESTRZEŃ
Z   I N I C J A T Y W Ą    W    P R Z E S T R Z E Ń

Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART w Kępnie zaprasza na bezpłatne szkolenie, które będzie zawierało podstawy
 do zrealizowania działań teatralnych w swojej miejscowości. Szkolenie jest adresowane do organizacji i instytucji z miejscowości do 20 tys. mieszkańców kierujących swoje działania do młodzieży.

Uczestnicy będą mogli ubiegać się o wsparcie finansowe i merytoryczne realizowanych przez siebie projektów.

Po więcej informacji i FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY
 ZAPRASZAMY TUTAJ >>>


........................................................................................................................................................................................................

2013 Jesteśmy laureatami tegorocznego konkursu Projekty Modelowe” dla organizacji, które zrealizowały najlepsze projekty w zakończonej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Grantowego w ramach Programu „Równać Szanse”.
Naszym celem jest opracowanie metodyki projektu dotyczącego działań teatralnych w przestrzeni i wydanie jej w formie publikacji. Bazą jest 15-miesięczny projekt realizowany w 25-osobowej grupie licealistów. Podczas planowania działań związanych z teatrem, towarzyszyło nam hasło „Odwaga cywilna odwagą sceniczną!” mówiące o tym, że metody teatralne ze względu na swą specyfikę bardzo dobrze przekładają się na codzienne życie.
Zapraszamy do odwiedzania bloga i korzystania z informacji, które będziemy tu umieszczać.

Koordynatorki projektu: Agata Józefowicz i Joanna Walas
Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART w Kępnie


BLOG : http://teatrwprzestrzeni.blogspot.com/

o projekcie na innych stronach i blogach:

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/168624.html%0A

........................................................................................................................................................................................................

ODWAGA CYWILNA ODWAGĄ SCENICZNĄ

Blog uczestników projektu znajduje się pod adresem >>> 
http://druzyna-t.blogspot.com/


Listopad 2012
Zakończenie projektu
więcej informacji na stronie biblioteki w zakładce KRONIKA

lipiec 2012

W dniu 04.07.2012 uczestnicy projektu Odwaga cywilna odwagą sceniczną odwiedzili malta festiwal
w Poznaniu.
Więcej w relacji na blogu Drużyna T  >>>

Relacja z wyjazdu na Malta Festiwal

04 lipca 2012 roku miał miejsce wyjazd uczestników projektu Odwaga cywilna odwagą sceniczną na Międzynarodowy Festiwal Teatralny Malta. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne EURO- ART działające przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie. Malta to jeden z największych i najważniejszych europejskich festiwali teatralnych, który charakteryzuje różnorodność i nowatorstwo pokazywanych form.

Tegoroczną edycję opisuje idiom Akcje Azjatyckie. Uczestnicy mogli brać udział w rozmaitych punktach programu przygotowanych tego dnia przez organizatorów. Wzięli udział w m. in. w projekcie Silent Malta na Placu Mickiewicza, oglądali spektakl Teatru Porywacze Ciał pod nazwą

„Udowodnij, że nie jesteś robotem” na Dziedzińcu Masztalarni oraz film Hanoi-Warszawa na Dziedzińcu Szkoły Baletowej, a chwilę później spektakl taneczny Nal Boa trupy Ex Nihilo opowiadający językiem tańca współczesnego o wyobcowaniu i zakwestionowaniu indywidualności. Wyjazd zakończyło Silent Disco- muzyka taneczna puszczana na bezprzewodowych słuchawkach, zorganizowane w Pasażu Kultury. Wyjazd miał przybliżyć to, co aktualnie dzieje się w teatrze współczesnym, jakie są kierunki poszukiwań i wykorzystywane narzędzia. Uczestnicy zdobytą wiedzę wykorzystają we własnych wydarzeniach mających powstać w Kępnie. 


Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART pragnie podziękować
Radnemu Powiatowemu Michałowi Soleckiemu za dofinansowanie wyjazdu młodzieży na Maltę.

Tekst: Joanna Walas

Napisali o nas:

Radio SUD: http://www.radiosud.pl/pl_kepno-euro-art-na-malcie,2173.html


    

czerwiec  2012

17 czerwca zrealizowno warsztaty  Dispatchworku na kępińskim Dworcu Kolejowym
Więcej o warsztatach >>>

kwiecień 2012

29.04.2012 (niedziela) Kino SolkolniaMISZMASZ ARTYSTYCZNY


29 kwietnia o godz 17.00 w Kinie Sokolnia można było zobaczyć „Miszmasz artystyczny”. Wydarzenie to było wynikiem działań kępińskiej młodzieży w projekcie „Odwaga cywilna, odwagą sceniczną” realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne EURO- ART.

Podczas niedzielnego spotkania mogliśmy zobaczyć pokaz pantomimy, występy Jarosława Kuli, Loni Maryniak wraz z Mariuszem Pacyną oraz Garbatych Lemurów. W hallu kina można było oglądać prace plastyczne Ani Udały. Głównym punktem wydarzenia był spektakl inspirowany płytą Kazika Staszewskiego z tekstami Toma Waitsa.


Autorami wydarzenia są uczestnicy projektu „Odwaga cywilna, odwagą sceniczną”:
Natalia Boślak, Izabela Chwołka, Wiwiana Cichosz, Diana Garncarek, Tomasz Jańczak, Aleksandra Kaczor, Martyna Kaczor, Daria Kaźmierczak, Monika Klimecka, Sebastian Kluczyński, Diana Krupa, Maciej Kubera, Wiktor Mikołajczyk, Artur Muras, Dawid Musialski, Agata Poźniak, Mikołaj Pruchnicki, Katarzyna Słota, Filip Ślęk, Emilia Śmiech, Marta Tomaszewska, Bartosz Tomaszewski, Anna Udała, Krzysztof Urbaniak, Bartosz Włodarczyk, Katarzyna Zimoch.

Jak mówią koordynatorki: Joanna Walas i Agata Józefowicz: „Pisząc projekt wyszłyśmy z założenia, że jeśli wypracujemy u uczestników nawyk wychodzenia z inicjatywą, możemy wiele zmienić w naszym najbliższym otoczeniu”.

To, co się dzieje w projekcie i jak otoczenie się zmienia można śledzić na: http://druzyna-t.blogspot.com/

Galeria zdjęć >>>

styczeń 2012
21.01.2012 (sobota) Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie (sala główna i sala Galerii na Piętrze)

Warsztaty z emisji głosu
Prowadzenie: Marta Florczak - żywiołowa i entuzjastyczna, młoda wokalistka. Absolwentka Studium Wokalnego
Piosenki Estradowej w Głogowie oraz Wokalistyki Jazzowej na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Obecnie studentka filologii germańskiej UAM w Poznaniu. Swoją przyszłość wiąże z muzyką. To w niej
jest zakochana od paru dobrych lat. Czy jazz, czy pop, czy soul-nieważne. Muzyka musi mieć "to coś". Musi poruszać,
zmieniać, dotykać i dawać radość.
Od kilku lat Marta współpracuje jako instruktor wokalny z Warsztatową Akademią Musicalową w Warszawie
prowadząc zajęcia z chóru gospel oraz zespołu wokalnego.

Relacja z warsztatów w SUD TV >>>
grudzień 2011

17.12.2011 (sobota) Kino Sokolnia w Kępnie - Warsztaty teatralne - improwizacja

Prowadzi Maja Ziarkowska

Brała udział w licznych warsztatach teatralnych w Bydgoszczy, Toruniu i Poznaniu.
Stworzyła dwa monodramy na Ogólnopolski Konkurs Recytatorski,jeden z nich wystawiała później
na różnych scenach alternatywnych w Bydgoszczy i Poznaniu.
Uczestniczyła w warsztatach Alternatywnego Treningu Aktorskiego, Pantomimy i Teatru Ruchu w Studiu Pantomimy
Body Art Fusion w Poznaniu. Aktorka grupy
teatralnej działającej przy studiu Body Art Fusion, instruktor obozów teatralno-aktorskich dla młodzieży.
W listopadzie wraz z teatrem Usta Usta Republika z Poznania zagrała w Berlinie w spektaklu pt. Ambasada.
Obecnie realizuje kilka projektów teatralnych.

W programie zajęć:

- fizyczny trening aktora
- świadomość ciała
- partnerowanie
- ruch sceniczny
- improwizacja głosem i ciałem
- improwizacja taneczna
- zadania aktorskie


listopad 2011
26.11.2011 (sobota) Hala KOSIR

26 listopada w Hali widowiskowo sportowej w Kępnie odbyły się kolejne warsztaty projektu "Odwaga cywilna odwagą sceniczną!" realizowanego w ramach programu „Równać szanse- Ogólnopolski Konkurs Grantowy” organizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży dzięki dotacji z Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Projekt ma łączyć wiedzę z wielu technik twórczej ekspresji. Koordynatorkami działań są Agata Józefowicz i Joanna Walas działające w ramach Stowarzyszenia Kulturalnego EURO-ART. Projekt przeznaczony jest dla 25 osobowej grupy kępińskich licealistów, którzy jeszcze przez 11 miesięcy będą próbowali sprawdzać się w nowych sytuacjach.
Warsztaty poprowadził Jakub Muńko- instruktor współczesnych form tanecznych, tancerz teatru tańca w Bułgarii. Warsztaty miały na celu przede wszystkim nabycie świadomości ciała oraz koordynacji ruchu. Polegały głównie na ćwiczeniu plastyki ciała i improwizacji. Oprócz tego młodzież dowiedziała się na czym polega praca choreografa. Pod koniec zajęć powstała choreografia, która niemal w całości została stworzona przez uczestników. Efekty pracy można zobaczyć pod adresem: http://druzyna-t.blogspot.com/

W grudniu przewidziane są warsztaty z improwizacji.
październik 2011
15.10.2011 od godz. 10.30 - 16.00 (sobota)

Warsztaty autoprezentacji metodami teatralnymi dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych, które poprowadzi
dr Marek Chojnacki, pracownik UAM w Poznaniu. Jest to szkolenie nt. budowania grupy i określania w niej swojego miejsca.

Relacja w telewizji sud  >>>

Relacja z warsztatów >>>2011

Projekt: "Odwaga cywilna odwagą sceniczną"

Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART od września 2011 roku realizuje projekt pt.: "Odwaga sceniczna odwagą cywilną". Projekt realiaowany jest z programu „Równać szanse - Ogólnopolski Konkurs Grantowy” organizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży dzięki dotacji z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Projekt zakłada: liczne warztaty teatralne - podstawy pracy aktorskiej, emisje głosu, improwizację, warsztaty plastyczne, taneczne oraz psychologiczne. Osią tematyczna będzie nabycie przez uczestników umiejętności pokonywania własnego strachu i wstydliwości metodami teatralnymi. Zasadniczym przedsiewzięciem będzie opracowanie i przeprowadzenie wydarzeń artystycznych skupionych wokół teatru, których forma zakłada ośmielenie się i działanie w przestrzeni miejskiej, poradzenie sobie z własnym stresem i strachem przed spontanicznymi reakcjami innych.

Plan zajęć:

wrzesień 2011 (16,17,18)
- wyjazd integracyjny do Srebrnej Góry - ekstremalna wycieczka. Relacja z wyjazdu >>>

październik 2011 (15)
- szkolenie z komunikacji interpersonalnej nt. budowania grupy i określania w niej swojego miejsca. Szkolenie z autoprezentacji i warsztaty autoprezentacji metodami teatralnymi. Prowadzi pracownik Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu dr Marek Chojnacki.

listopad 2011
Warsztaty pracy z ciałem - współczesne formy taneczne. Szkolenie z komunikacji interpersonalnej n. radzenia sobie ze stresem

grudzień 2011
Warsztaty teatralne - improwizacja. Szkolenie z komunikacji interpersonalnej nt. asertywności.

2012

styczeń 2012
Warsztaty teatralne - emisja głosu. Praca nad właściwą wymową i dykcją. Doskonalenie prawidłowego oddychania. Szkolenie z komunikacji interpersonlnej nt. radzenia sobie z porażką.

luty 2012
Warsztaty teatralne - przyblizenie podstaw pracy aktorskiej, poznanie technik, które pomogą doskonalić warsztat. Konsultacje.

marzec 2012
Szkolenia z komunikacji interpersomalnej nt. odnajdywania się w nowych sytuacjach. Szkolenie dotyczące komunikacji z otoczeniem - przedstawiciel gazety lokalnej.

kwiecień 2012
Szkolenie dotyczące komunikacji z otoczeniem - przedstawiciel mediów kępińskich: radia i telewizji.

maj 2012
Warsztaty artystyczne - ćwiczenia wyobraźni, kreatywności, twórcze wykorzystanie przedmiotów i miejsc.

czerwiec, lipiec 2012
spotkanie, konsultacje. Wyjazd plenerowy do Poznania w trakcie Festiwalu MALTA 2012. Udział w wydarzeniach teatralnych organizowanych w tym czasie w Poznaniu.

sierpień 2012
Spotkania dotyczące formy jaką jest gra uliczna. Przygotowanie i realizacja gry ulicznej. Konsultacje.

wrzesień 2012
zajęcia teoretyczne i praktyczne, których tematem jest flash mob. Przygotowanie flash moba i jego realizacja.

październik 2012
Spotkania dotyczące przygotowania happeningu. Konsultacje.

listopad 2012
Happening, świętowanie projektu. Pokaz slajdów.sierpień 2010

Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART zorganizowało zbiórkę książek dla Powiatowej Biblioteki Publicznej
w Kępnie.


sierpień 2010

Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART brało  udział w projekcie Stowarzyszenia  Integracynego  „Klub Otwartych Serc” pt.: „Aktywnie, Profesjonalnie, Skutecznie”. Projekt realizowany był od 1 września 2009 roku do 31 sierpnia 2010 roku. W ramach projektu uczestniczące w nim organizacjje mogły skorzystać z warsztatów, konferencji i szkoleń poświeconych nabywaniu umiejętności planowania lokalnych projektów, wypełniania wniosków, itp.


         

Zdjęcia umieszczono za zgodą  Stowarzyszenia Integracyjnego Klub Otwartych Serc z Wieruszowa

  

czerwiec 2010

Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART brało  udział w projekcie Stowarzyszenia  Instytut Zachodni
z Poznania (obejmującego lata 2008 – 2010), realizującego wspólne działania stowarzyszeń z terenu Wielkopolski pn.: „Działamy razem – wielkopolskie instytucje ekonomii społecznej na rzecz porozumienia”. Wszystkie organizacje uczestniczące w tym projekcie zostały zaprezentowane w materiałach reklamowych
w postaci folderu i płyty CD, które powstały na zakończenie projektu.  Można z nich korzystać w czytelni biblioteki powiatowej.

        

Zdjęcia umieszczono za zgodą Stowarzyszenia Instytut Zachodni z Poznania
http://www.rcie.poznan.pl/
Publikację można pobrać ze strony   http://www.dzialamyrazem.rcie.poznan.pl/publikacjaArchiwum

20.02.2010

Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze członków stowarzyszenia

październik 2009

Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART brało  udział w projekcie Stowarzyszenia UŚMIECH pt.: „Samotnik działający na własną rekę jest mało skuteczny”. Dzięki tej wspólpracy nasze stowarzyszenie znalazło się w folderze reklamowym, w którym  prezentowane są  organizacje pozarzadowe i stowarzyszenia działające w gminie Kępno.  Publikacja nosi tytuł   „Dołącz, działaj, korzystaj. Informator o organizacjach pozarządowych z terenu Gminy Kepno”. Można z niej skorzystać w czytelni biblioteki powiatowej. 


  

powrótt
Copyright © by Natalia Wolko-Stempniewicz  2010