06.06.2008
Cała Polska czyta dzieciom - Czytanie z lokomotywą.

Czytaj dzieciom 20 minut dziennie. Tak brzmi jedno z haseł fundacji ABC XXI, która propaguje akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie jak co roku w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom organizuje głośne czytanie dla najmłodszych. 06 czerwca na kępinskim dworcu PKP przy zabytkowej lokomotywie, spotkali się przedstawiciele dorosłych i dzieci z przedszkola w Olszowie. Swoim czytaniem akcję wspierali Zenon Kasprzak wicestarosta kępiński, Gabriela Kurzawa z Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, Mariusz Szczepański z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kępnie, Jan Janiec prezes Stowarzyszenia na Rzecz Kolei Wieluńsko-Wrocławskiej. Gości powitał organizator imprezy Dyrektor PBP Wiesław Walas. Lektorzy czytali wiersz Juliana Tuwima "Lokomotywa".
Dzieci po wysłuchaniu tekstu wyrecytowały inny wiersz o lokomotywie ku zaskoczeniu czytających, którzy stali się w tym momencie słuchaczami. Chłopcy byli bardzo zainteresowani lokomotywą i pytali o jej wiek. Na takie i inne pytania najmłodszych cierpliwie odpowiadał Jan Janiec. Lokomotywa została obejrzana ze wszystkich stron, dzieci sprawdziły czy nadal wszystko się mocno trzyma. Zaskoczenie wzbudziła wielkość kół lokomotywy i ich ilość. Aby nikt nie opadł z sił podczas zabawy pracownicy biblioteki przygotowali dla dzieci i czytających mały piknik, który spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem przez najmłodszych.
Na zakończenie imprezy zrobiono kilka wspólnych zdjęć z lokomotywą. Dzieci zwiedziły także dworzec kolejowy. Niektóre z nich były tu pierwszy raz, oglądały go więc z ogromnym zaciekawieniem. Wierzymy, że lokomotywa będzie na nas czekać do następnego roku, wtedy znów zrobi się wokół niej gwarno i wesoło.
Strona główna
o bibliotece
Działalność edukacyjna
Działalność czytelnicza
Działalność kulturalna
Działalność informacyjna
Czytelnia
Ekslibris
Dostęp do internetu
Galeria objazdowa
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno