11.03.2019Projekt młodzieżowy: „EKO-MY!” - zajęcia z tworzenia ekosystemów w słoikach oraz wykład „O znaczeniu drzew w mieście”


Tłumnie, wesoło i gwarnie było w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie 11 marca 2019 roku na warsztatach robienia ekosystemów w słoikach, które zorganizowała młodzież z projektu „Eko-My!” Projekt trwa już od listopada 2018 roku i pokazuje jak można żyć ekologicznie pomimo wszechobecnego plastiku.

Uczestnicy działań zapraszali już do współpracy: dzieci, młodzież, dorosłych a teraz seniorów z Uniwersytetu Trzeciego Wieku Powiatu Kępińskiego. Wszyscy chętni mogli na zajęciach nie tylko posłuchać o ekosystemach w słoikach, które ostatnio są bardzo popularnym tematem ale także własnoręcznie zrobić taki ogród we własnym, przyniesionym przez siebie naczyniu.

Zajęcia wymagały wiele zaangażowania i współpracy pomiędzy seniorami i młodzieżą, która pomagała w sadzeniu roślin i tłumaczyła jak pielęgnować ten niezwykły ogródek. Były to już ostatnie warsztaty z projektu Eko-My!, który zakończy się w marcu happeningiem w przestrzeni miejskiej.

Wydarzenie zostanie zrealizowane w najbliższych tygodniach. Cały projekt był ciekawy i urozmaicony. Zajęcia z tworzenia ekosystemów wzbudziły bardzo duże zainteresowanie wśród seniorów. Młodzież była chwalona za pomysł i zaangażowanie w realizację zajęć. Seniorzy świetnie się bawili.

Po warsztatach młodzi zaprosili gości na wykład pt.: „O znaczeniu drzew w mieście”, który wygłosił Radosław Ertel pracownik Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Siemianicach. Temat bardzo zainteresował seniorów i zadawali sporo pytań a prowadzący chętnie odpowiadał.

Projekt realizowany jest dzięki funduszom pozyskanym z Konkursu Ekologicznego Programu Równać Szanse Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności prowadzonym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży sfinansowanym z darowizny S.C. Johnson


Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno