12.03.2019

Przedwieczorek poetycki w Dyskusyjnym Klubie Książki


Akrostych, pantum, epitafium - to nie nazwy dziwnych zwierząt tylko formy literackie, które można znaleźć w tomikach wierszy i miniatur literackich Aleksandry Jokiel. Ta mieszkająca w Gminie Bralin poetka 12 marca 2019 roku, była gościem Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie.

Spotkanie w gronie uczestników, którzy cenią słowo pisane odbyło się w luźnej atmosferze i było okazją do zadawania Aleksandrze Jokiel wielu pytań. „Czy pisze pani na papierze czy na komputerze” - było jednym z ciekawszych zagadnień, które rozpoczęło dyskusję na temat wykorzystania mediów społecznościowych w promowaniu i ocenie twórczości obecnie piszących poetów. Aleksandra Jokiel przyznała, że obecnie pisze najczęściej w nocy, gdy dzieci już śpią i ma trochę wolnego wykorzystując do tego telefon. Posiada również profil na facebooku, na którym zamieszcza swoje wiersze.

Klubowicze mogli wysłuchać kilkunastu wierszy czytanych osobiście przez autorkę, zarówno starszych jak i zupełnie świeżych, z najnowszego tomiku: „Chabry i maki”, który można zakupić od kilku dni. Serdecznie zachęcamy do czytania wierszy Aleksandry Jokiel.


Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno

Copyright © by Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kępnie 2013.