12.11.2018

Projekt młodzieżowy z Programu „Równać Szanse”.
Strefa Młodych: Podziel się pasją - malujemy!


12 listopada w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie powstało wiele fantastycznych prac malarskich, które stworzyła młodzież uczestnicząca w projekcie ÞStrefa Młodych”. Projekt ten daje młodym ludziom możliwość rozwijania swoich pasji i dzielenia się nimi ze współuczestnikami zajęć. Młodzi mają w nim swobodę decydowania o tym, co chcą robić i na jakie materiały przeznaczyć fundusze.

Daje im to szansę uczestnictwa w różnego typu zajęciach, co zwiększa ich możliwości na odkrycie tego, co może stać się w przyszłości nie tylko ich pasją, ale nawet sposobem na życie. Cykl „Podziel się pasją„ cieszy się wśród młodzieży dużym powodzeniem a pasje, które są w nim prezentowane są bardzo różnorodne i ciekawe. Na poniedziałkowych zajęciach uczestnicy malowali sprayami na blejtramach.

Niektóre kolorowe prace powstały bardzo spontanicznie inne zostały szczegółowo przemyślane. Część osób ozdobiła swoje prace motywującym cytatem, inni starali się odwzorować planety czy krajobrazy. Na kolejnych zajęciach, które odbędą się za dwa tygodnie młodzież zmierzy się z kaligrafią.

Projekt „Strefa Młodych” realizowany jest dzięki dotacji z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2018 - Ogólnopolski Konkurs Grantowy”, który jest realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Partnerem medialnym projektu jest Tygodnik Kępiński.


Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno