04.11.2018

Projekt młodzieżowy z Programu „Równać Szanse”. Strefa Młodych - warsztaty kawowe


4 listopada w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie młodzież uczestnicząca w projekcie Strefa Młodych miała okazję wypróbować różne smaki kawy. Pod okiem sympatycznej prowadzącej młodzi ludzie zabawili się w wytrawnych baristów i wymyślali swoje własne przepisy na aromatyczne kawowe napoje i desery.

Nie mogło wśród nich zabraknąć przepysznego cappuccino czy wariacji na temat kawy z bitą śmietaną. Była również czekolada i aromatyczna kawa z cynamonem i goździkami. Biblioteka pachniała świeżo zmielonymi ziarnami tego szlachetnego napoju, a zapach kawy unosił się wśród regałów jeszcze długo po zakończeniu aromatycznych zajęć.

Na spotkaniu uczestnicy mieli okazję nauczyć się obsługiwać ekspres do kawy i kawiarkę. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z takim sprzętem, inni byli już wprawieni w ich obsłudze. Dla osób, które kawy nie piją była herbata i różne rodzaje czekolady, które młodzież także łączyła ze śmietaną, mlekiem i innymi dodatkami.

Uczestnicy próbowali także swoich sił w tworzeniu ozdobnych wzorów na ubitej piance mlecznej. Okazało się, że nie jest to wcale takie łatwe, i wymaga sporego doświadczenia, i zręczności. Było sporo zabawy! Ilość kawy, która została wypita na zajęciach zapewne wystarczy młodym ludziom na kilka kolejnych dni.

Projekt „Strefa Młodych” realizowany jest dzięki pozyskaniu przez bibliotekarzy dotacji z Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności „Równać Szanse 2018 - Ogólnopolski Konkurs Grantowy”, który jest realizowany przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Partnerem medialnym projektu jest Tygodnik Kępiński.


Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno