06.07.2018

Magiczne szycie barwi twoje życie - zakończenie projektu

Po 6-ciu miesiącach zakończył się młodzieżowy projekt „Magiczne szycie barwi twoje życie”, który był realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne Euro-Art działające przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie od lutego do lipca 2018 roku. W piątek 6 lipca odbyła się uroczysta impreza, na której uczestnicy otrzymali dyplomy oraz podsumowali działania w projekcie.

Tych kilka miesięcy było dla nich wspaniałą przygodą, podczas której na warsztatach szycia samodzielnie uszyli stroje fantasy, zorganizowali wycieczkę pociągiem na Festiwal Fantastyki Pyrkon do Poznania, wymyślili grę miejską i rozwiesili wystawę zdjęć w parku miejskim. To był naprawdę fantastyczny projekt, który zakończył się magicznym tortem zamówionym przez młodzież. Specjalne dyplomy zaprojektowała jedna z uczestniczek działań. Młodzi ludzie wiele się nauczyli podczas projektu. Z pewnością wykorzystają swoje umiejętności w kolejnych działaniach organizowanych przez bibliotekę.

Projekt „Magiczne szycie barwi twoje życie” został zrealizowany dzięki pozyskaniu przez Stowarzyszenie Kulturalne Euro-Art dofinansowania w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - „Równać Szanse 2017 - Regionalny Konkurs Grantowy”, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Koordynatorem projektu była Natalia Wolko-Stempniewicz.