04.06.2018

Akcja promująca czytanie w Kępnie

W ramach projektu „Czytamy-działamy” 4 czerwca 2018 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie młodzież uczestnicząca w spotkaniu projektowym postanowiła przeprowadzić spontaniczną akcję promującą czytelnictwo w Kępnie. Do pomocy został zaproszony Stasiek - drzewo, które jest z nami już kilka lat a zostało stworzone przez uczestników projektu ekologicznego, który był organizowany w bibliotece w 2016 roku.

Dziewczyny odważnie wyszły na ulice miasta z drzewem cytatów, które z wszystkimi chętnymi osobami dzieliło się swoimi liśćmi, na których znajdowały się ciekawe cytaty z popularnych książek wybrane przez młodzież. Akcja miała na celu nie tylko promować samo czytanie, uczestnicy projektu zachęcali mieszkańców do odwiedzania Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie i zapoznania się z jej bogatym księgozbiorem.

Akcja została bardzo ciepło przyjęta przez mieszkańców Kępna a biblioteka wzbogaciła się o kilkunastu nowych czytelników.

Zajęcia organizowane są w ramach projektu „Czytamy-Działamy” dzięki dofinansowaniu z programu „Młodzież w Działaniu” Fundacji Przyjaciółka i SC Johnson.