18.03.2018

Projekt młodzieżowy z Programu „Równać Szanse”
„Magiczne Szycie barwi twoje życie” w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie - warsztaty szycia cz. 2

Magiczne szycie - takie rzeczy tylko w bibliotece powiatowej!
Projekt młodzieżowy „Magiczne szycie...” rozwija skrzydła, rozwija możliwości i wyobraźnię uczestników. Szyjemy coraz lepiej, zaczynamy projektować przebrania na Festiwal Fantastyki Pyrkon, na którym mamy zamiar zaprezentować nasze stroje i podpatrzeć inne. Będziemy się tam także inspirować pomysłami na ciekawe działania w naszym mieście, które po powrocie wykorzystamy.

Maszyny coraz lepiej nas słuchają, bo za nami już dwa warsztaty z podstaw szycia, a pani instruktor pokazuje nam coraz bardziej skomplikowane rzeczy. Na poprzednich warsztatach poznawaliśmy różne techniki szycia i teraz dało to efekty. Nasze pierwsze projekty zostały ukończone! Mamy torby! Będzie w czym nosić rzeczy na zajęcia :)

Kolejne nasze spotkanie odbędzie się w sklepie z materiałami, w którym zakupimy materiały i dodatki, z których powstaną nasze stroje. Teraz obmierzamy się i liczymy ile metrów materiału będzie nam potrzebnych.

Projekt „Magiczne szycie barwi twoje życie” jest realizowany dzięki pozyskaniu przez Stowarzyszenie Kulturalne Euro-Art dofinansowania w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - „Równać Szanse 2017 - Regionalny Konkurs Grantowy”, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.