Projekt młodzieżowy z Programu „Równać Szanse”
„Magiczne Szycie barwi twoje życie” w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie - warsztaty szycia - podstawy

Stowarzyszenie Kulturalne Euro-Art działające przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie realizuje kolejny projekt dla młodzieży w wieku 13 -19 lat z Programu „Równać Szanse” pt.: „Magiczne szycie barwi twoje życie”.

Na warsztatach szycia młodzież pilnie uczy się podstawowych wzorów i trików krawieckich. Próbują dogadać się z maszynami, żeby wspólnymi siłami uszyć coś ładnego :)

Na pierwszy ogień wzięli: torby, rękawiczki i poduszki na igły. Ale stać ich na więcej, wkrótce zaczną szyć bardziej skomplikowane rzeczy. Powoli myślą także nad tematem gry miejskiej, w której wykorzystają uszyte stroje.

Projekt „Magiczne szycie barwi twoje życie” jest realizowany dzięki pozyskaniu przez Stowarzyszenie Kulturalne Euro-Art dofinansowania w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - „Równać Szanse 2017 - Regionalny Konkurs Grantowy”, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.