27.03.2018

Bajka „O gąsienicy, która zmieniła się w motyla”

W ramach projektu „Czytamy-działamy” 27 marca 2018 roku   Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie gościliśmy grupę dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. Zajęcia rozpoczęliśmy czytaniem bajki aborygeńskiej z serii Bajki świata wydawnictwa Zielona Grupa.

„Bajka o gąsienicy, która zamienia się w motyla” zainspirowała uczestników do wykonania aborygeńskich kijów deszczowych, które dzieci własnoręcznie ozdobiły i wykorzystały we wspólnym tańcu. Aborygeński taniec wywołujący deszcz posłużył nam do wykonania ćwiczeń logopedycznych.

Dzieci podskakując i&nbs;wymachując rękami wyśpiewały najpierw wszystkie samogłoski a potem wymyślane przez siebie podobnie brzmiące sylaby. Następnie uczestnicy zasiedli do malowania palcami. To zadanie świetnie ćwiczyło cierpliwość i koordynację wzrokowo - ruchową. Uczestnicy zajęć dobrze się bawili przy kolorowaniu rysunków kropkami.

Zajęcia organizowane są w ramach projektu „Czytamy-Działamy” dzięki dofinansowaniu z programu „Młodzież w Działaniu” Fundacji Przyjaciółka i SC Johnson.

Do przeprowadzenia zajęć wykorzystaliśmy:

- „Bajkę o gąsienicy, która zamienia się w motyla” z wydawnictwa Zielona Grupa
- scenariusz zajęć do bajki aborygeńskiej ze strony: Poradnik Kreatibaj