Projekt młodzieżowy z Programu „Równać Szanse”
„Magiczne Szycie barwi twoje życie” w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie - warsztaty działań grupowych

Stowarzyszenie Kulturalne Euro-Art działające przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie rozpoczęło realizację kolejnego projektu dla młodzieży w wieku 13 -19 lat z Programu „Równać Szanse” pt.: „Magiczne szycie barwi twoje życie”.

Tym razem tematem przewodnim młodzieżowych działań będzie kultura fantasy. Uczestnicy na warsztatach szycia stworzą specjalne stroje w klimacie fantasy, które posłużą im do przeprowadzenia działań w przestrzeni miejskiej Kępna. Młodzi ludzie zorganizują m.in. paradę postaci fantasy, grę miejską dla rówieśników i wszystkich chętnych, wystawę zdjęć.

Dodatkową atrakcją projektu będzie wyjazd na Festiwal Fantastyki Pyrkon 2018 do Poznania. Projekt ma pokazywać, że młodzieżowe pasje można wykorzystać twórczo i dzięki nim ożywić miasto oraz współpracować z innymi grupami społecznymi.

We wtorek, 20 lutego odbyły się pierwsze warsztaty, na których młodzież zintegrowała się jako grupa, przećwiczyła podejmowanie decyzji i wspólne działania. Uczestnicy podzielili się także na grupy zadaniowe, które mają przydzielone konkretne działania. Koordynatorem projektu jest Natalia Wolko-Stempniewicz.

Projekt „Magiczne szycie barwi twoje życie” jest realizowany dzięki pozyskaniu przez Stowarzyszenie Kulturalne Euro-Art dofinansowania w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - „Równać Szanse 2017 - Regionalny Konkurs Grantowy”, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.