01.02.2018 - 31.07.2018Projekt młodzieżowy z Programu „Równać Szanse”
„Magiczne Szycie barwi twoje życie” w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie


Stowarzyszenie Kulturalne Euro-Art działające przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie zaprasza młodzież w wieku 13 -19 lat na kolejny ciekawy projekt z Programu „Równać Szanse” pt.: „Magiczne szycie barwi twoje życie”. Tym razem tematem przewodnim młodzieżowych działań będzie kultura fantasy.

Uczestnicy na warsztatach szycia stworzą specjalne stroje w klimacie fantasy, które posłużą im do przeprowadzenia działań w przestrzeni miejskiej Kępna. Młodzi ludzie zorganizują m.in. paradę postaci fantasy, grę miejską dla rówieśników i wszystkich chętnych, wystawę zdjęć. Dodatkową atrakcją projektu będzie wyjazd na Festiwal Fantastyki Pyrkon 2018 do Poznania.

Projekt ma pokazywać, że młodzieżowe pasje można wykorzystać twórczo i dzięki nim ożywić miasto oraz współpracować z innymi grupami społecznymi. Koordynatorem projektu jest Natalia Wolko-Stempniewicz.

Projekt „Magiczne szycie barwi twoje życie” jest realizowany dzięki pozyskaniu przez Stowarzyszenie Kulturalne Euro-Art dofinansowania w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - „Równać Szanse 2017 - Regionalny Konkurs Grantowy”, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.


Strona główna
o bibliotece
katalog książek
Katalog powiatowy
Kronika
Artykuły
Kontakt
Dyskusyjny Klub Książki
Stowarzyszenie Bibliotekaży Polskich
Biblioteki powiatu kępińskiego
Projekt Potworowski - nowe okno
Biograficzna baza osób - nowe okno
Wielka Orgiestra Świątecznej pomocy
Stowarzyszenie Euroart
Leszek Dąbrowski
Region Wielkopolska - nowe okno
Biuletyn informacji publicznej - nowe okno