26.11.2017

M³odzi w Akcji projekt m³odzie¿owy w Bibliotece Powiatowej - Ruszamy z kampani±

26 listopada 2017 roku w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kêpnie odby³y siê kolejne warsztaty dla m³odzie¿y z projektu „M³odzi w Akcji”. Jest to ogólnopolski program skierowany do uczniów i uczennic szkó³ podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnym oraz opiekunów grup m³odzie¿owych z instytucji o¶wiatowych w ca³ej Polsce.

Celem projektu jest uwra¿liwienie m³odzie¿y na potrzeby innych z ich otoczenia oraz zapoznanie z si³± internetowych kampanii spo³ecznych i crowdfundingowych. Na poprzednich warsztatach m³odzie¿ dowiedzia³a siê jak zaplanowaæ kampaniê spo³eczn± aby pomóc potrzebuj±cym w lokalnym ¶rodowisku. Po zapoznaniu siê z kilkoma w okolicy uczestnicy zdecydowali siê na pomoc poprzez zbieranie rzeczy dla Schroniska Azyl Zoo w   Wielkopolskim. Schronisko bardzo potrzebuje wsparcia, szczególnie karmy, koców, rêczników, obro¿y, smyczy. W tej chwili z informacji, jakie grupa uzyska³a od opiekunów schroniska wynika, ¿e przebywa w nim ponad 80 psów i du¿a ilo¶æ kotów. Ka¿da pomoc jest mile widziana i potrzebna.

M³odzie¿ za³o¿y³a stronê na facebooku i wkrótce za³o¿y te¿ konto na portalu PolakPomaga.pl, gdzie wszyscy, którzy bêd± chcieli sprawiæ zwierzakom prezent na ¶wiêta bêd± mogli wp³aciæ wybran± przez siebie kwotê. Za ca³o¶æ ¶rodków zebranych w kampanii crowdfundingowej (na portalu PolakPomaga.pl) zostanie zakupiona karma dla zwierzaków ze schroniska. Rzeczy zbieramy w nastêpuj±cych miejscach:

Strona g³ówna
katalog ksi±¿ek