20.10.2017

Zrobiliśmy!!! Festiwal Młodych!!!

„Festiwal Młodych” to kolejny udanie zrealizowany projekt Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie przeznaczony dla młodzieży, która była nie tylko odbiorcą ale również współautorem działań projektowych. Dwa miesiące przygotowań minęło „jak jeden dzień” i 20 października nastąpił długo wyczekiwany finał projektu, na którym zaprezentowali się utalentowani młodzi ludzie. Zdjęcia, rysunki, prezentacja opowiadania, piosenki, gra na instrumentach oraz kącik kulinarny serwujący ciastka, babeczki i koktajle to były propozycje młodzieży dla swoich rówieśników, którzy tłumnie odwiedzili bibliotekę.

Działania zostały bardzo dobrze odebrane przez uczestników, impreza się podobała i było wiele zapytań o kolejną w przyszłym roku. „Festiwal Młodych” to pomysł Wiktorii Płucienniczak, która była jedną z dwóch osób zakwalifikowanych na szkolenie Młodzieżowych Liderów w ramach Programu Równać Szanse, które odbywało się w lipcu 2017 roku w Warszawie.

Po odbyciu szkolenia przy wsparciu pracowników biblioteki Wiktoria wzięła udział w konkursie grantowym i otrzymała dofinansowanie na przeprowadzenie projektu. Dzięki fantastycznej ekipie projektowej wszystkie działania udało się zrealizować sprawnie i z pomysłem.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom projektu za ich energię, kreatywność, pomysły, wsparcie dla koleżanek i kolegów oraz ciężką pracę przy przygotowaniu wydarzenia. Kolejne pomysły czekają już na zrealizowanie :)

Projekt „Festiwal Młodych” otrzymał dofinansowanie w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - Równać Szanse 2016 - Konkurs Młodzieżowych Liderów, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Projekt odbywa się w ramach Programu Równać Szanse 2016 - Konkurs Młodzieżowych Liderów