Poszukujemy osób w wieku 13-19 lat, które chca zorganizować dla społeczności lokalnej Festiwal Młodych. Grupa będzie liczyć 16 osób, które wezmą udział w czterech ciekawych warsztatach rozwoju osobistego. Warsztaty te pozwolą podnieść ich kompetencje interpersonalne i społeczne. Warsztaty poprowadzi Agata Warywoda, która ma duże doświadczenie w pracy z młodymi ludźmi. Finałem projektu będzie jednodniowa impreza - Festiwal Młodzieży, gdzie wszyscy chętni będą mogli zaprezentować swoje umiejętności, wziąć udział w warsztatach z mapy marzeń lub po prostu przyjść i pobyć z innymi. Projekt trwa od 1 września do 31 października 2017 roku.

Terminarz spotkań podstawowych:

• 09.09.2017 godz. 10.00 cz.1 - spotkanie integracyjne
  • 16.09.2017 godz. 10.00 cz.2 - warsztaty rozwoju osobistego
  • 29.09.2017 godz. 10.00 cz.3 - warsztaty rozwoju osobistego
  • 30.09.2017 godz. 10.00 cz.4 - warsztaty rozwoju osobistego
  • 14.10.2017 godz. 10.00 cz.5 - warsztaty rozwoju osobistego

• 20 października odbdzie się finał projektu

16.09.2017

Zróbmy razem „Festiwal Młodych”

„Festiwal Młodych” to kolejny projekt Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kępnie przeznaczony dla młodzieży, która jest nie tylko odbiorcą ale również współautorem działań projektowych. Za nami już pierwszy warsztat pt.: „Ja czyli kto? Odrywanie swoich zasobów&@8221; Uczestnicy przyjrzeli się bliżej sobie, swoim zasobom, umiejętnościom, postawom, samoocenie. Młodzi ludzie potrafią już dzięki znajomości swoich zasobów przetransformować słabe strony na mocne i je rozwijać.

Warsztaty rozwoju osobistego, dla kępińskiej młodzieży poprowadziła Agata Warywoda, bibliotekarka, edukatorka, członkini sieci dla bibliotekarzy LABiB, trenerka kompetencji cyfrowych, była odpowiedzialna za opracowanie i wdrożenie programu edukacji medialnej oraz pracę z młodzieżą w zakresie wzmacniania ich zasobów i budowania ścieżki kariery w MBP w Jaśle. Absolwentka Studium pracy z grupą i zespołem „Przestrzeń dialogu”. Obecnie pracuje w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, gdzie m.in.: koordynuje projekt EasyMatura.pl skierowany do młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych.

Kolejne warsztaty już w piątek. Co ciekawego odkryjemy tym razem?
    Projekt otrzymał dofinansowanie w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - Równać Szanse 2016 - Konkurs Młodzieżowych Liderów, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Projekt odbywa się w ramach Programu Równać Szanse 2016 - Konkurs Młodzieżowych Liderów