13.06.2017

Jak ma wyglądać Kępno za 5, 10, 15 lat?

Na to pytanie odpowiadały dzieci, młodzież i dorośli, którzy odwiedzili kępiński Rynek 13 czerwca 2017 roku. Wszystkie pomysły zostały zebrane i zapisane. A było ich wiele, niektóre się powtarzały inne były bardzo nowatorskie. Uczestnicy projektu, młodzież z kępińskich szkół ponadgimnazjalnych, przygotowali wiele niespodzianek, aby uatrakcyjnić wydarzenie na kępińskim Rynku.

Dla dzieci przygotowano: baloniki, bańki mydlane i malowanie twarzy, które cieszyło się bardzo dużym powodzeniem. Dorośli mogli zakręcić kołem fortuny i odpowiedzieć na wylosowane pytania. Było dużo zabawy i dobrej energii. A czego chcieliby mieszkańcy Kępna? Wśród propozycji znalazły się m.in. więcej kawiarni, zieleni, placów zabaw, ładniejszy park, przebudowa Dworca PKS, basen kryty, KFC, więcej innych marketów, Rynku dla pieszych, większej ilości ławek, barów mlecznych.

Projekt pt.: „Warsztaty przyszłościowe” jest realizowany przez Powiatową Bibliotekę Publiczną w Kępnie w ramach programu „Młody obywatel” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundację BGK. Partnerem medialnym projektu jest „Tygodnik Kępiński”.