WARSZTATY PRZYSZΜ列IOWE - projekt m這dzie穎wy z programu M這dy Obywatel

Czy potraficie sobie wyobrazi Wasz miejscowo嗆 za 5, 10 czy 15 lat? Jak b璠zie wygl康a豉?Co si w niej zmieni, a co b璠zie takie samo jak dzi? Miejsca, w kt鏎ych 篡jemy, zmieniaj si wraz z nami. Kierunek tych zmian powinien jak najlepiej odpowiada na potrzeby mieszka鎍闚 i mieszkanek. Aby mie gwarancj, 瞠 pomys造 na zmiany faktycznie trafiaj w ich oczekiwania, warto anga穎wa lokaln spo貫czno嗆 w dyskusj nad przysz這軼i ich miejscowo軼i - wsp鏊nie poddawa ocenie to, co dzia這 si dotychczas i planowa to, co powinno wydarzy si w przysz這軼i.

Grupa m這dzie篡 z k瘼i雟kich szk馧 pod opiek bibliotekarzy z Powiatowej Biblioteki Publicznej w K瘼nie postanowi豉 wzi望 udzia w projekcie „Warsztaty przysz這軼iowe” i zapyta mieszka鎍闚 co s康z o swojej miejscowo軼i. Pod okiem Mateusza Koniecznego - trenera z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie m這dzi ludzie po warsztatach przygotowawczych wyszli na ulice miasta aby porozmawia z mieszka鎍ami o tym, jak postrzegaj swoje miasto. W鈔鏚 opinii przewa瘸造 pozytywne ale by這 te sporo opinii negatywnych. Mieszka鎍om brakuje w mie軼ie przede wszystkim miejsc do sp璠zania wolnego czasu, obszar闚 zieleni, klimatycznych kawiarenek. Podoba si odnowiony Ratusz, KOSiR, kino.

Du穎 by這 r闚nie uwag o zaniedbanej Synagodze i kilku ulicach, kt鏎e zdaniem mieszka鎍闚 powinny zosta wyremontowane. Po tak ogromnej porcji informacji uczestnicy projektu postanowili zaplanowa du瞠 wydarzenie lokalne i zaprosi mieszka鎍闚 do uczestnictwa w zaplanowaniu ich zdaniem wymarzonego miasta jakim mo瞠 by K瘼no za 5, 10,15 lat. Szczeg馧y ujawnimy wkr鏒ce.

Projekt jest realizowany przez Powiatow Bibliotek Publiczna患 K瘼nie w ramach programu „M這dy obywatel” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacj BGK. Partnerem medialnym projektu jest „Tygodnik K瘼i雟ki”.