WARSZTATY PRZYSZ£O¦CIOWE - projekt m³odzie¿owy z programu M³ody Obywatel

Czy potraficie sobie wyobraziæ Wasz± miejscowo¶æ za 5, 10 czy 15 lat? Jak bêdzie wygl±da³a?Co siê w niej zmieni, a co bêdzie takie samo jak dzi¶? Miejsca, w których ¿yjemy, zmieniaj± siê wraz z nami. Kierunek tych zmian powinien jak najlepiej odpowiadaæ na potrzeby mieszkañców i mieszkanek. Aby mieæ gwarancjê, ¿e pomys³y na zmiany faktycznie trafiaj± w ich oczekiwania, warto anga¿owaæ lokaln± spo³eczno¶æ w dyskusjê nad przysz³o¶ci± ich miejscowo¶ci - wspólnie poddawaæ ocenie to, co dzia³o siê dotychczas i planowaæ to, co powinno wydarzyæ siê w przysz³o¶ci.

Grupa m³odzie¿y z kêpiñskich szkó³ pod opiek± bibliotekarzy z Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kêpnie postanowi³a wzi±æ udzia³ w projekcie „Warsztaty przysz³o¶ciowe” i zapytaæ mieszkañców co s±dz± o swojej miejscowo¶ci. Pod okiem Mateusza Koniecznego - trenera z Centrum Edukacji Obywatelskiej w Warszawie m³odzi ludzie po warsztatach przygotowawczych wyszli na ulice miasta aby porozmawiaæ z mieszkañcami o tym, jak postrzegaj± swoje miasto. W¶ród opinii przewa¿a³y pozytywne ale by³o te¿ sporo opinii negatywnych. Mieszkañcom brakuje w mie¶cie przede wszystkim miejsc do spêdzania wolnego czasu, obszarów zieleni, klimatycznych kawiarenek. Podoba siê odnowiony Ratusz, KOSiR, kino.

Du¿o by³o równie¿ uwag o zaniedbanej Synagodze i kilku ulicach, które zdaniem mieszkañców powinny zostaæ wyremontowane. Po tak ogromnej porcji informacji uczestnicy projektu postanowili zaplanowaæ du¿e wydarzenie lokalne i zaprosiæ mieszkañców do uczestnictwa w zaplanowaniu ich zdaniem wymarzonego miasta jakim mo¿e byæ Kêpno za 5, 10,15 lat. Szczegó³y ujawnimy wkrótce.

Projekt jest realizowany przez Powiatow± Bibliotekê Publiczna±w Kêpnie w ramach programu „M³ody obywatel” organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacjê BGK. Partnerem medialnym projektu jest „Tygodnik Kêpiñski”.

Strona g³ówna
katalog ksi±¿ek