11.02.2017

Program Równać Szanse - projekt pt.: „Odkrywanie zapomnianego” - warsztaty intergracyjne

11 lutego w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie odbyły się warsztaty integracyjne dla uczestników projektu „Odkrywanie zapomnianego”. Działania realizuje Stowarzyszenie Kulturalne EURO-ART w ramach programu „Równać szanse - Regionalny Konkurs Grantowy 2016” organizowanego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży dzięki dotacji z Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Koordynatorkami wydarzeń, które będą trwały od lutego do lipca są Agata Józefowicz i Joanna Walas.

Projekt ma pomóc odkryć na nowo miejsca zapomniane w Kępnie oraz zainspirować młodzież do zorganizowania w przestrzeni miejskiej działań angażujących społeczność lokalną. Inspiracji dostarczą m.in. ogrody społeczne i wertykalne, meble miejskie, domki dla owadów, flash moby, happeningi, projekcje na fasadach, akcje artystyczne i słuchowiska w przestrzeni.

Pierwsze warsztaty w ramach zaplanowanego półrocznego cyklu poprowadził Mateusz Konieczny - prezes Stowarzyszenia Pracownia Inspiracji Kulturalnych, trener i animator kultury. Grupa młodzieży rozwijała umiejętności twórczego działania w grupie nastawionego na zwiększenie integracji zespołu. Kolejnym etapem będzie diagnoza miasta i praca nad wybranymi pomysłami akcji w przestrzeni miejskiej.