23.04.2016

Komiks w bibliotece, część 4 - spotkanie w ramach projektu
„Moje drzewo ma na imię Stasiek”

Warsztaty tworzenia komiksów odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w sobotę 07 maja. Jest to kolejne działanie w ramach projektu pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek„, który realizowany jest przez bibliotekę powiatową od lutego do lipca 2016 roku. Były to już ostatnie warsztaty, na których młodzież pod okiem instruktora dopracowywała swoje komiksowe pomysły. Dokończone prace zostaną zeskanowane i umieszczone w zbiorczej publikacji. Każdy komiks niesie w swojej treści ekologiczne przesłanie, które łączy się z głównym tematem projektu - ochroną drzew w miastach.

Młodzież będzie promować swój projekt a także społeczność, która powstała na facebooku. Działania projektowe mają zachęcić mieszkańców do zainteresowania się losem miejskich drzew. Młodzi ludzie zachęcają do nadawania imion wybranym drzewom i ich adopcji. Wkrótce odbędą się kolejne działania, na których uczestnicy projektu zaplanują akcje w przestrzeni miejskiej.

Projekt otrzymał dofinansowanie w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - Równać Szanse 2015 - Regionalny Konkurs Grantowy, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Równać Szanse