23.04.2016

Komiks w bibliotece, część 3 - spotkanie w ramach projektu
„Moje drzewo ma na imię Stasiek”

Kolejne warsztaty tworzenia komiksów odbyły się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w sobotę 23 kwietnia. Jest to kolejne działanie w ramach projektu pt.: „Moje drzewo ma na imię Stasiek”, który realizowany jest przez bibliotekę powiatową od lutego do lipca 2016 roku. W tym dniu obchodziliśmy także „Międzynarodowy Dzień Książki i Praw Autorskich”, co świetnie korespondowało z odbywającymi się zajęciami.

Młodzież pod okiem instruktora tworzyła własne komiksy, na bazie swoich własnych scenariuszy, które zostały przez uczestników napisane na wcześniejszych zajęciach. Każdy komiks niesie w swojej treści ekologiczne przesłanie, które łączy się z głównym tematem projektu - ochroną drzew w miastach. Równolegle z działaniami artystycznymi powstaje społeczność w mediach społecznościowych, która w zamyśle uczestników projektu będzie zrzeszać miłośników drzew, i ma stać miejscem wymiany zdjęć i pomysłów jak pomagać miejskim drzewom.

Młodzi ludzie bardzo zaangażowali się w działania projektowe, ponieważ los przyrody nie jest im obojętny. Projekt otrzymał dofinansowanie w Programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności - Równać Szanse 2015 - Regionalny Konkurs Grantowy, realizowanym przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży.

Równać Szanse