5-6.07.2014

„Z inicjatywą w przestrzeń” - Bezpłatne szkolenie dla organizacji i instytucji pracujących z młodzieżą cz. 2.

5-6 lipca w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie w ramach projektu „Z inicjatywą w przestrzeń” już po raz drugi odbyło się bezpłatne szkolenie dla przedstawicieli organizacji pozarządowych i instytucji kulturalnych pracujących z młodzieżą (stowarzyszenia, szkoły, biblioteki, ośrodki kultury). Uczestnicy dowiedzieli się jak zorganizować i promować swoje działania, jak zaplanować imprezę, żeby uniknąć niepowodzeń, zostały również zaprezentowane narzędzia ewaluacji działań. Prowadzące Agata Józefowicz i Joanna Walas ze Stowarzyszenia Kulturalnego Euro-Art zadbały o dostarczenie przybyłym wielu inspirujących pomysłów i przykładów, które mogą wzbogacić projekty uczestników.

Szkolenie uzupełniły warsztaty teatralne, poprowadzone przez dr Marka Chojnackiego - kulturoznawcę, wykładowcę na UAM w Poznaniu, reżysera spektakli teatralnych, autora kampanii reklamowych. Szkolenie zostało bardzo dobrze przyjęte przez uczestników. Dodatkowym atutem projektu jest fakt, że uczestnicy zajęć mają szansę otrzymania grantu w wysokości 2 tys. zł na realizację własnych działań kulturalnych w swojej miejscowości.

Projekt „Z inicjatywą w przestrzeń” jest realizowany przez Stowarzyszenie Kulturalne Euro-Art działające przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie a finansowany jest ze środków Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży „Równać Szanse 2013 - Projekty Modelowe - Replikacje”.