13.07.2014

„Big Jump” Dyskusyjny Klub Książki - już po raz trzeci!

Dyskusyjny Klub Książki działający przy Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie już po raz trzeci dołączył do akcji „Big Jump” - europejska inicjatywa dla czystych rzek, która w tym roku odbyła się 13 lipca o godz. 15.00. Członkowie klubu wraz ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi spotkali się nad kępińską rzeką Niesob, aby wspólnie zamanifestować swoje poparcie dla akcji, i posprzątać zanieczyszczony brzeg rzeki. Podobne spotkania w tym samym czasie odbyły się w całej Europie, bo tak obywatele Europy manifestują swoje poparcie dla czystych i żyjących rzek, potrzebnych ludziom i zwierzętom.
Zdrowe rzeki to bogate i różnorodne środowisko naturalne czyli lepsza jakość naszego otoczenia, m.in. atrakcyjne trasy spacerowe i rowerowe, pełne łowiska, piękne plaże, miejsca rekreacji i radości! W Polsce wydarzenie koordynowane jest przez Klub Gaja przy współpracy z pomysłodawcą akcji European Rivers Network. Zgodnie z Ramową Dyrektywą Wodną, do 2015 roku we wszystkich krajach Unii Europejskiej, wody powierzchniowe powinny uzyskać dobry stan chemiczny i ekologiczny. Muszą o to zadbać nie tylko rządzący, ale i obywatele.