09.05.2014

Kolory wiosny w bibliotece - wystawa prac plastycznych

9 maja w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kępnie otwarto wystawę prac plastycznych dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Słupi pod Kępnem. Prezentowane prace dzieci namalowały w czasie dwudniowych warsztatów z elementami arteterapii, prowadzonych przez bibliotekarzy. Pełne kolorów i symboli obrazy powstawały zarówno w pełnym skupieniu, jak i radosnej euforii tworzenia. Dzięki rozbudzeniu wewnętrznej motywacji dzieci chętnie współpracowały, a efekty ich działań można obejrzeć w bibliotece. Mali artyści zjawili się na wystawie ze swoimi rodzinami i przyjaciółmi.

Gości powitali: dyrektor Biblioteki Powiatowej Wiesław Walas i dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych Beata Lebek. Dzieci chętnie opowiadały o swoich pracach, wyraziły też chęć przybycia na kolejne warsztaty do biblioteki. Spodobało ima się to miejsce i chętnie tu wracają. W warsztatach uczestniczyły dwie grupy wraz z wychowawczyniami: Alicją Zimoch i Iloną Brzezińską. Grupy wspierały: Krystyna Hanke i Jadwiga Krawczak. Wiele z prac, które powstały zostanie wysłanych, jak co roku, na ogólnopolskie konkursy plastyczne, w których uczniowie ZSS w Słupi pod Kępnem wielokrotnie odnosili spore sukcesy. Wystawę można oglądać do końca maja.